Události na trati

Kulturní krajinou projíždíme nejen jako literární časopis a organizátoři večerů autorských čtení, ale také jako sběratelé informací o zajímavém kulturním dění po celé České republice i za jejími hranicemi.

Zde se tedy dočtete, co se chystá – a po každém autorském čtení Wagonu se kliknutím na pozvánku můžete z fotografií dohadovat, jaký asi ten který večer byl. Doufáme ale, že rubriku především využijete pro vyhledávání kulturních akcí, které se teprve chystají, a inspirujeme vás k jejich návštěvě. A pokud nějakou kulturní akci pořádáte nebo o ní víte, neváhejte nás informovat o datu a místě jejího konání. Naše ampliony jsou připraveny a cestující stálí i náhodní mají uši otevřené.

 

 


Wagon na lodi! 25. 9. 2012!

Bystrov, Ouhrabka, Srbová a Stehlíková vás přivítají na palubě 25. září v 19 hodin. (A)void Floating Gallery, kotviště nedaleko Železničního mostu. Pruhovaná trička s sebou!

Wagon na lodi

 

 


Nakladatelství dybbuk nabízí free download

Využijte příležitosti a stahujte knihy: http://www.dybbuk.cz/download.htm.

 

 

Minulé zastávky


Siete 2011

 

 


Kupé pro Violu

 


32. swjedźeń serbskeje poezije
32. swjedźeń serbskeje poezije

 


LUMIJUMA – čtení almanachu Wagon

 


Prosolení – čtení almanachu Wagon

 


Zaletní

 


Reportáž z 53. ročníku festivalu Šrámkova Sobotka

 


Předletní čtení almanachu Wagon

 


 


 


 


 

Podušení - čtení Wagonu

 

Nabízíme vám reportáž z posledního předletního čtení Wagonu v pražské Literární kavárně Řetězová. Galerie se otevře po kliknutí na pozvánku.

 

Ani tentokrát jsme vám nezůstali dlužni fotografický záznam z posledního čtení. Galerie se otevře po kliknutí na pozvánku.

 

Přinášíme vám reportáž z posledního večera autorského čtení v pražském Studiu Paměť. K fotografiím se dostanete kliknutím na pozvánku.

 


 

K podzimnímu čtení ve vynikajícím obsazení vás opět zveme do Týnské literární kavárny v Praze.

 


 

S babím létem za dveřmi se po roce opět konalo čtení Wagonu pod širým nebem. Oproti všem předpokladům však nakonec nikoliv ve Štrafice.

 


 

V horkém májovém večeru a s účastí mnoha milců literatury psané i čtené jsme v Týnské literární kavárně pokřtili sbírku něžně milostné i vysloveně vášnivé literární tvorby.

 

Přestože se na květnové čtení almanachu Wagon, nazvané Promyšlení, nedostavili dva ze čtyř pozvaných autorů, a úloha zprostředkovat jejich texty tedy připadla redaktorům Wagonu, večer nedopadl špatně.
Básně zněly do pozorného ticha a hudba naopak vyprovokovala rytmické podupávání většiny osazenstva kavárny. Jsme rádi, že jste přišli a těšíme se na příště!

 

Další ze čtení, která Wagon uspořádal, proběhlo opět v Týnské literární kavárně. Protože jsme zvolili počátek prosince, nebylo zprvu jisté, zda v předvánočním pražském šílenství naše poetické snahy získají ohlas, ale nakonec (jako dosud vždy) se kavárna příjemně zaplnila a mohlo se číst. Jen na okraj podotněme, že toto čtení mělo zajímavé složení účinkujících. Všichni jsme se v roce 2005 literárně potkali v rámci sborníku oceněných prací děčínské literární soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka. A také jen díky této soutěži jsme se dozvěděli o Petru Kukalovi, jehož vystoupení v Týnské ocenili diváci mohutným potleskem.

 

Po roce se opět konalo čtení Wagonu pod širým nebem. Těžko to zatím nazvat tradicí, ale již podruhé se dějištěm stala Štrafika, příležitostný klub, který funguje v pražských Vršovicích na adrese Rybalkova 43. Přívětivý majitel klubu jej k podobným akcím pronajímá více než ochotně a stejně tak je připraven vycházet vstříc se zajištěním technického zázemí.

 

3.6.2005 jsme se opět sešli v pražské Týnské literární kavárně. Návštěvníky čekalo i krátké hudební vystoupení skupiny Vibra Eterna a autogramiáda knížky Roberta Kubánka.

 

25.2.2005 jsme se opět sešli v pražské Týnské literární kavárně, abychom oslavili počátek druhého roku existence Wagonu dalším z večerů autorského čtení. Tentokrát se v příjemné kombinaci smísila poesie i próza a pohled mužský i ženský. Z ohlasů už dnes víme, že každý autor si získal své diváky, což nás pochopitelně těší.
Největší aplaus pak čekal zaslouženě Martina Švandu, který v Praze neoficiálně představil svou sbírku Petrolejová vesnice, jež vyšla koncem roku 2004 v Hostu. Jsme rádi, že z jihu Moravy k nám zavítal i Pavel Sobek a věříme, že literární pouto mezi Brnem a Prahou bude dále sílit.

 

3. prosince proběhl v Týnské literární kavárně večer autorského čtení Smyslůplní. Ne bez záměru četli pouze muži: Fin, Martin Švanda, Lukáš Kid Chalupníček, E.Choroba, Nykos. Střídala se témata, žánry i tón, velevážené a hojné publikum se tak mělo snad v každém případě ke komu přiklonit.
Z pohledu redakce i bezprostředních reakcí šlo o velmi kvalitní večer, na který chceme v únoru navázat čtením spojeným s pražským křtem básnické sbírky Martina Švandy Petrolejová vesnice.

Experimentální večer ne zcela autorského čtení proběhl koncem srpna v pražské ŠTRAFICE. Sešli jsme se venku a pod širým nebem pak texty tři autorů nečetli oni sami, ale lidé ke čtení povolanější - herci. Večer poctilo svou účastí množství kvalitního obecenstva, a protože se opravdu vydařil, rozhodli jsme se, že podobnou akci uspořádáme určitě znovu.

Druhý večer čtení z Wagonu byl ve znamení náhodného výběru. Autoři nastoupili a přečetli. A povedlo se.

Nabízíme vám pár fotografií z prvního večera v Týnské literární kavárně. Snad vám ty fotografie přiblíží, jaké to je. A že to může stát za to.

 

  

Spřízněné lokálky

Večer autorského čtení Spolku rozhněv unavených mladých mužů
11.6.2004, Nosferatu; Fotil Tymur. Více...