Večer autorského čtení „Protínání

23.2.2007, Studio Paměť
Fotografie: Nykos

Četli:

Ivana Kuglerová
Michal Šanda
Hana Prokšová
Viola Fischerová

Hrál:

Michal Bystrov


Protože jsme při posledním čtení v Týnské literární kavárně zjistili, že díky laskavému zájmu diváků si tito místy šlapou po hlavách, zvolili jsme tentokrát prostor pražského Studia Paměť, které díky laskavé péči Saši Vovsové skýtá příjemný a ničím nerušený kulturní azyl.


Pro všechny účinkující tohoto večera bylo připraveno důstojné řečniště.Svými blues večer otevřel i provázel písničkář Michal Bystrov, který je na akcích Wagonu tradičně oceňován vřelým potleskem.


Jako první odvážná se představila Ivana Kuglerová, jejíž texty střídaly melancholickou přemýšlivost s ostrými pointami…


…a jejíž bezpečí střežili dva neohrožení ochránci.


Michal Šanda četl ze své loňské sbírky Kecanice. Kecanice jsou texty svižné, psané kouzelným jadrným jazykem a hemžící se pointami, takže Michalovo čtení zaslouženě provázel spontánní potlesk a výbuchy smíchu.


Po přestávce vystoupila Hana Prokšová, nejmladší básnířka večera.


Haniny básně jsou snivé a křehké, a právě to autorka podtrhla i svým přednesem.


Přestože si to sama nepřála, vrcholem večera se po právu stala Viola Fischerová, která četla ze své chystané knížky Předkonec.


Jak napovídá název, básnířčiným tématem je v této knize smrt a umírání, což je těžké téma na samý závěr večera poesie, ale vzhledem k síle přednesených básní nebylo těžké udržet si pozornost.


S radostí jsme se v Paměti loučili se všemi diváky, kterým tímto ještě jednou děkujeme za účast a těšíme se s nimi na shledanou zase příště.

J.N.S.