Reportáž z autorského čtení Wagonu

Artikulovaní

3. 10. 2008, kavárna Carpe Diem
Fotografie: Trignom

Vystoupili:

Miroslav Václavek
Michal Šanda
Petr Stančík

Lipo/Paulie
Básníci před mikrofonem

 


Kavárna Carpe diem na pražské Floře je vlídná ke svým návštěvníkům bez ohledu na roční období, ale v době podzimních pošmourných večerů poskytuje zvlášť vítané útočiště.


O zahájení večera se postarali Básníci před mikrofonem. Na české hiphopové/rapové scéně jsou zjevením nestandardním a stejně exotičtí byli vlastně i na večeru autorského čtení. Poprvé. Příště už tu budou doma i pro diváky, kteří je track za trackem příjímali s větším zájmem.


BPM vydali desku Slova. Pro ukázky si můžete zajít na jejich web http://www.basnicipredmikrofonem.com/ nebo na http://www.myspace.com/basnicipredmikrofonem. Dále si s vyhledávačem jistě poradíte sami.


Lipo.


Paulie.


A teď už ke slovům bez hudby. Básník Miroslav Václavek vážil do Prahy cestu až ze Šumperka. Jeho básně jsme už ve Wagonu představili dvakrát, nyní jste měli možnost slyšet je živě přímo od autora.


Neokázalý, civilní projev Mirkovým textům sluší.


Přidáváme ještě jeden portrét pro fanynky.


Michala Šandu jste u nás už měli možnost vidět, dnes vám ho nabízíme v jiném světle.


Nevěděli jsme, že se Michal zabývá spiritismem, ovšem doložil to čilou korespondencí s Karlem Havlíčkem Borovským.


Něco na tom Šandovi je. Mohl by zřejmě číst i parte a lidé by se plácali do kolen. Po pravdě ale tohle dopisování s Havlíčkem až tak moc vážné není. Však uvidíte sami, až mu bude dána knižní podoba.


A zde již nastupuje poslední autor večera, Petr Stančík, aby představil Péráka, superhrdinu bojujícího bez bázně a hany s nacistickou zlovůlí.


Superhrdinova kamenná tvář.


Zato diváci kamennou tvář neudrželi. Pérák nedovolil; příběh plný svižných point nudit ani nemůže. Knihu vydalo nakladatelství Druhé město, kde vám ji doporučujeme vykoupit.


A dále vám doporučujeme se objevit na příštím čtení Wagonu. Jinak si nás nepřejte.

J.N.S.