Reportáž z autorského čtení Wagonu

Podušení

2.11. 2007, studio Paměť
Fotografie: Nykos, Trignom, Tymur

Četli:

Augustin_Šípek
maeror
Magdaléna Platzová
Martin Reiner

Hrál:

E. Choroba


Jednou z kulturních výhod listopadu je kromě bohaté nabídky akcí i převážně nepříznivé počasí, které nutí lidi opouštět druhdy lákavé exteriéry a stahovat se do přítmí kaváren.


K naší velké úlevě se tak stalo i tentokrát a mohli jsme proto přivítat přiměřený počet návštěvníků dalšího večera autorského čtení Wagonu, tentokrát v den následující po Dušičkách. Název tedy skutečně neprozrazuje vražedné úmysly redakce, zde zastoupené řečnící šéfredaktorkou Srbovou a ke hře se připravujícím redaktorem Chorobou.Na hře na kytaru je nejhorší to, že struny sladkého dřeva se neustále rozlaďují. E. Choroba.


Obvykle s rozpaky přijímané úlohy prvního čtoucího se skvěle zhostil Augustin_Šípek (ve Wagonu jeho texty najdete pod civilním jménem Miloš Říha, s jeho šípkovým pseudo se můžete potkat na českých literárních serverech). Velmi též chválíme jeho ukázněné publikum, jež se dostavilo v hojném počtu.


Druhým autorem večera byl maeror, jehož civilní jméno nejsme oprávněni zveřejnit. Na svolení odtajnit jeho vzhled jsme se takticky nezeptali, a tak už příště aspoň podle tváře poznáte tohoto básníka, s jehož texty jsme vás ve Wagonu již také seznámili. Prozradíme ještě, že na pražské čtení dorazil ze samé Brány Vysočiny.


Své okénko si v této fotoreportáži zaslouží také liberecký redaktor Wagonu, Nykos.


Po přestávce a dalším hudebním vstupu E. Choroby se představila Magdaléna Platzová, jediná žena a také jediná prozaička večera. Přečetla velmi zajímavou povídku Nehty, která dává tušit, že chystaná povídková kniha této autorky bude četbou příjemnou.


Ano, ještě jeden chlubivý pohled do zaplněného prostoru Paměti (věru buďme vděčni za své přátele a rodinné příslušníky!)…


…a zde již poslední podušený autor, Martin Pluháček-Reiner. Z fotografie můžete právem usuzovat, že pro své vystoupení zvolil převážně lehčí tón. S tímto veselým Martinem Reinerem se můžete průběžně setkávat v Mladé Frontě a její rubrice Okýnko milionáře, my vám ale spíše doporučujeme, abyste neminuli jeho básnické sbírky, například právě tu poslední, Pohled z kavárny v Bath.


Všem, kteří přišli, jménem svým i jménem autorů děkujeme a těšíme se na viděnou zase příště.

J.N.S.