Večer autorského čtení „Ošálení“

7.12.2005, Týnská literární kavárna; Fotil Trignom :)

Účinkovali:
Richard R. Klíčník
Fin
Jitka N. Srbová
Petr Kukal

Hudebními improvizacemi i autorskými skladbami večer doprovodila Vibra Eterna.

Další ze čtení, která Wagon uspořádal, proběhlo opět v Týnské literární kavárně. Protože jsme zvolili počátek prosince, nebylo zprvu jisté, zda v předvánočním pražském šílenství naše poetické snahy získají ohlas, ale nakonec (jako dosud vždy) se kavárna příjemně zaplnila a mohlo se číst. Jen na okraj podotněme, že toto čtení mělo zajímavé složení účinkujících. Všichni jsme se v roce 2005 literárně potkali v rámci sborníku oceněných prací děčínské literární soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka. A také jen díky této soutěži jsme se dozvěděli o Petru Kukalovi, jehož vystoupení v Týnské ocenili diváci mohutným potleskem.


Byl prosinec a pohledem ven jsme se utvrzovali v tom, že útulno kavárny má něco do sebe.


Vibra eterna toho večera předvedla nejen poetické improvizace a variace na témata lidových písní, ale také něco hutnějších afrických rytmů.


Richard R. Klíčník


Fin a též jemu příznivě naklonění Petr Kukal (vpravo) a mimořádně vzácná návštěva onoho večera, Karel Šiktanc, díky jehož přítomnosti se nám všem třásl hlas o něco víc.


Richard R. Klíčník a Karel Šiktanc v družném rozhovoru o přestávce. Nutno dodat, že druhý jmenovaný nás všechny zcela odzbrojil bezprostředností, se kterou s námi rozprávěl, a také upřímným zájmem, který o čtení a mladou literaturu vůbec projevil.


Když se divák baví, dramaturg jásá.


Jitka N. Srbová


Petr Kukal