Ivana Svobodová

Je mi 23 let. Jsem absolventka Filozofické fakulty Univerzity Palackého, obor anglická – nizozemská filologie. Ráda překládám a zkoumám jazyk a to, jak se v něm dá zpracovat určité téma nebo příběh. Díky psaní se mi podařilo zvládnout první ročník bez větší újmy na duševním zdraví.
Narodila jsem se v Olomouci a většinu života jsem prožila v jejím okolí. V roce 2002 jsem se vydala s kamarádkou na Aljašku, kde jsem pracovala jako pokojská v hotelu v městě Fairbanks. Aljaška se mi dostala pod kůži a tím způsobem jsem si kus té země propašovala domů. To samé se mi stalo o tři roky později, když jsem studovala v belgických Antverpách. Moře bylo blízko, všude kolem gotika a hrůzostrašné legendy...
Jsou země, které jsem takhle vykradla, aniž by je někdy navštívila. Od dětství mě to táhlo na sever. Přečetla severskou mytologii a finskou Kalevalu. Jsou mýty a pohádky, které mě přinutí reagovat na ně – přepsat je nebo mě donutí sednout a psát.
Zúčastnila jsem se několika literárních soutěží – Ortenovy Kutné Hory, Seifertových Kralup, zlínského Literárního května, přerovského Nebe počká a olomouckých Prvotin. V roce 2002 jsem se umístila na 2.-3. místě v soutěži O nejlepší fantasy. Moje básně jste mohli slyšet i v rozhlasovém pořadu Zelené peří.

Kontakt: rowijn@yahoo.com

     Wagon II/07