Luděk Nechvátal

jméno: Luděk Nechvátal
nick: xawyer
věk: 25
bydliště: Jihlava, Praha
tvorba: fotografie, malba, grafika, design
domena: 3w.xawyer.net
oblíbený umělec: Aphex Twin
motto: Chci víc :)

Kouzlo celuloidového pásu mě poprvé významně pohltilo v roce 1996. Tehdy jsem nachodil první kilometry po městech a lesích Vysočiny se starou otcovou Prakticou.
Fotil jsem všechno.
A to mi snad i zůstalo dodnes. Tématické celky se mění s ročním obdobím, okruhem přátel, místem pobytu a samozřejmě i nejnovějšími trendy. Ale i přes boom digitální fotografie ve mne zůstáva zakořeněna fascinace analogovými fotoaparáty, chemií a vším co klasická fotografie přináší.
Chvíli jsem tápal, při hledání tématu na zdejší prezentaci. Nakonec jsem usoudil, že bych měl být aktuální a upřímný a že bych měl prezentovat snímky s příběhem, který mne teď baví a oslovuje.
Při mém přestěhovámí do Prahy, jsem nemohl nevnímat tu zdejší rychlost a tempo života. Začal jsem tedy fotit lidi na ulici, při čekání i při spěchu, části i celky. Serie fotografií se krásně rozrůstá a snad bude i dál - tedy malá ochutnávka příběhu o pražských chodcích. Některé fotky jsou „silnější“, jiné zase „prosté“. Příjde mi to takhle dobře vyvážené a správné, tedy 10+1 kroků blíž k metropoli.

     Galerie IV/05

     Galerie I/06