Rebecca Marten

Narozena 3.2.1971 v Londýně, vychována v Čechách svými prarodiči, žije v Praze na Smíchově, má úzký vztah k Andělu a ke Žďárským vrchům.
V roce 1989 maturovala na Gymnáziu Jana Nerudy, následné studium oboru Pozemní stavby a architektura na Stavební fakultě ČVUT přerušila v r. 1994 a pro vážné onemocnění již nedokončila.
Pracuje v oboru stavebnictví a telekomunikace, ve volném čase píše a vede rubriku pro dorost v časopise Everwood určeném pro dětské domovy a ústavy pro mládež. Publikuje na amatérském literárním serveru www.pismak.cz.

E-mail: rebecca.marten@post.cz

Dosavadní literární ocenění:

Básně Jídlo versus Larry Flynt a Oběti doby byly oceněny v Rakovníku zvláštní cenou poroty na prvním ročníku Festivalu experimentální poezie Bohémia (květen 2002) a otisknuty v Salonu - literární příloze Práva - 8.června 2002.

Povídka D E N   P O D L E  Ž E L V Y oceněna v roce 2003 v soutěži Vysočina - kraj jeřabin a šípků - pořádané knihovnou M.J.Sychry ve Žďáru nad Sázavou jako jedna ze tří nejlepších próz (bez udělení místa).

V roce 2004 získala s povídkou L´andel´au 9.-10. místo ve 4.ročníku sci-fi soutěže Troll, kterou pořádal Miloslav Linc (soutěž byla celostátně vyhlášena v časopise IKARIE).

Dosavadní vydané práce:

V edici Antipolis (Petr Vaněk) vyšla vlastním nákladem sbírka Jídlo versus Larry Flynt.

 

     Wagon I/05

     Wagon III/05