Daniel Krejbich

Narodil se v Praze, 16. října 1969.
V letech 1988 - 97 vystudoval Fakultu Architektury ČVUT. Během studia absolvoval dva semestry /1992-93/ na École Nationale d´Architecture de Strassbourg ve Francii, kde se zaměřoval na design nábytku. V letech 1991-92 a 1994 studoval figurální kresbu v atelieru Prof. Borise Jirků na VŠUP v Praze.

Ve svých obrazech a kresbách se zaměřuje na figurální tvorbu s důrazem na lidské vztahy a vztah člověka ke krajině, resp. městské krajině. Dále se věnuje krajinomalbě a malbě či kresbě abstraktní, kde je často přítomen prvek lidský, resp. motiv vzniku života. Nejrozšířenější používanou technikou je malba akrylovými barvami, případně malba kombinovaná s kresbou na dýhované dřevotřískové desky.

V roce 2006 se zúčastnil pracovního pobytu s názvem Jižní Francie očima českých výtvarníků v Canet (Montpellier), na který navazovaly dvě stejnojmenné výstavy v Canet a Praze. Organizátorem celého projektu byla Galerie La Femme (Praha), která jej také zastupuje. Kromě toho v roce 2006 prezentoval svá díla na IV Bienal internacionál de artes plásticas v Alcorcónu/Madridu, na 5. veletrhu současného umění Art Prague v pražském Mánesu, na výstavě s názvem Boris Jirků a jeho žáci v Bechyni nebo na 8. aukčním salonu výtvarníků Nadace Charty 77 - Konto Bariéry. Na přelomu srpna a září měl samostatnou výstavu v galerii La Femme v Praze. Během roku se také účastnil řady dalších výstavních projektů této galerie.

V roce 2007 Daniel Krejbich účastnil sympozia SmaltArt Vitkovice 2007, sympozia v jižní Francii, zastoupen byl na řadě výstav - v Ostravském Muzeu, Art Prague a v rámci dalších projektů GLF. Samostatně vystavoval v Bratislavské galerii 13m3 a vystavovat bude kromě právě probíhající výstavy v Key Investments na podzim v galerii ARTUM.

Kontakt:
DanielKrejbich@seznam.cz

     Galerie I/08